Dobrze zaprojektowana wentylacja jest bardzo ważną kwestią w komfortowym funkcjonowaniu budynków użyteczności publicznych, obiektów przemysłowych, mieszkań czy domów wielo- i jednorodzinnych. Zajmujemy się wentylacją grawitacyjną i mechaniczną
Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Umożliwia ona ograniczenie strat ciepła przez wentylację budynku.
Nasza firma oferuje dobór i dostawę central rekuperacyjnych wraz z montażem dla obiektów przemysłowych, biurowych, budynków publicznych, wielorodzinnych oraz domków jednorodzinnych.

wentylacja i rekuperacja

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Dobrze zaprojektowany system wentylacji mechanicznej może zapewnić odpowiednią ilość czystego, świeżego powietrza, które jest niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia gospodarstwa domowego. 

Nawet, jeżeli wentylacja grawitacyjna działa poprawnie, generuje ona bardzo duże straty ciepła w całym domu. Straty te należy uzupełnić innymi źródłami ciepła które będą generować dodatkowe koszty w zakupie i eksploatacji.  Wentylacja grawitacyjna wykorzystuje powietrze pobierane z zewnątrz będące zanieczyszczone pyłami tzw. smog.

Wentylacja mechaniczna – rekuperacja zyskuje coraz większą popularność wśród instalatorów i właścicieli obiektów (inwestorów).

Odpowiednia wentylacja w domu jest ważna dla dobrego zdrowia. Usuwa wilgoć i zużyte powietrze wraz z zapachami i zanieczyszczeniami oraz zastępuje je świeżym powietrzem do oddychania.

Ponieważ świeże powietrze jest wstępnie ogrzane, w dużej mierze unika się strat ciepła z wentylacji. Oznacza to, że właściciel może wydawać mniej na ogrzewanie swojego domu oszczędzając w ten sposób pieniądze i zapewniając zdrowy, dobrze wentylowany dom.

Urządzenia wentylacyjne wymagają serwisowania,  ponieważ  filtry i wentylatory, muszą być utrzymywane w czystości, aby zapewnić skuteczne działanie.

Jako autoryzowany partner producenta SYSTEMAIR, dajemy naszym klientom  5-letnią gwarancją na urządzenia tej marki.

rekuperacja_intech
sterowanie_systemair