Pompy ciepła – dobór, dostawa i montaż.

Pompa ciepła to energooszczędne źródło ciepła dla domów jednorodzinnych, biur i mieszkań jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań ogrzewania. Jedną z głównych zalet, oprócz oszczędności jest to, iż pompa ciepła jest przyjazna środowisku, gdyż nie emituje szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery. W zależności jakim źródłem jest pozyskiwane ciepło, wyróżniamy pompy ciepła wodne, powietrzne i gruntowe. Znajdziemy również wśród ofert na rynku podział na pompy gazowe, olejowe i elektryczne.
Z racji tego, że zakup i montaż pompy ciepła jest kosztowny i nie od razu się zwraca w eksploatacji, można skorzystać z dotacji przeznaczonych na taką inwestycję którą oferuje program ” Czyste Powietrze”. Banki również oferują kredyty na korzystnych warunkach dla takich przedsięwzięć.

Specjalizujemy się w montażu  pomp ciepła powietrze – woda. W naszej ofercie czołowe miejsce zajmują pompy ciepła firmy Panasonic.

Pompy które polecamy klientom charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, wydajnością przy niskich kosztach energii. Są przyjazne dla środowiska, zapewniają znaczne oszczędności w stosunku do ogrzewania elektrycznego.

Pompa ciepła do swojej pracy potrzebuje tylko zasilania elektrycznego. Różni ją to od tradycyjnego źródła ciepła, które wykorzystują dodatkowo paliwa gazowe lub stałe.

Dla pomp ciepła powietrze – woda za główne źródło pozyskania ciepła jest środowisko. (powietrze atmosferyczne).

Pompa ciepła powietrze – woda może dostarczać ciepło do odbiorników instalacji centralnego ogrzewania, jak również ogrzewać wodę użytkową.

Pompa ciepła w okresie letnim  spełni rolę klimatyzatora.

akredytowany instalator certyfikat