Lepsza wydajność pomp ciepła

Lepsza wydajność pomp ciepła

Lepsza wydajność pomp ciepła. Panasonic Heating and Cooling wprowadził na rynek nowe pompy ciepła typu split Aquarea High Performance generacji J.Modele zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej. Idealnie sprawdzą się w nowych instalacjach, budynkach remontowanych i domach o niskim zużyciu energii. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.

Kontynuując swój wkład w ograniczanie emisji CO2, Panasonic uzupełnia linię wysokowydajnych pomp ciepła o jednostki Aquarea High Performance generacji J. Dzięki wykorzystaniu technologii pomp ciepła powietrze-woda i czynnika chłodniczego R32, jest to wysoce wydajne i bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie w porównaniu do urządzeń z czynnikiem chłodniczym R410A. Zamieniając energię cieplną z powietrza w ciepło domowe technologia Aquarea pomaga zmniejszyć emisję CO2. Zmienia to wpływ na środowisko w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami i grzejnikami elektrycznymi.

Niezawodne sprężarki

Za sprawą niezawodnych sprężarek inwerterowych pompa ciepła Panasonic dostosowuje swoją pracę do wymagań domu. Nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, przy -20° C, Aquarea skutecznie ogrzewa budynek. Z kolei w miesiącach letnich klimatyzuje dom, zapewniając całoroczny komfort.

Urządzenie ma wbudowany specjalnie zaprojektowany tryb nocny, który w razie potrzeby redukuje poziom hałasu. Seria J obejmuje również jednostki zewnętrzne, cichsze niż poprzednie modele. Pomaga to zmniejszyć hałas na zewnątrz nieruchomości, co jest szczególnie pożądane na obszarach wiejskich, gdzie cisza i spokój na zewnątrz są kluczowym czynnikiem zapewniającym komfort.

Oszczędność energii

Aby uzyskać jeszcze większe oszczędności energii, jednostkę Aquarea można połączyć z wysokowydajnym zasobnikiem ciepłej wody. Na przykład anodowym zbiornikiem ze stali nierdzewnej klasy A+ o pojemności 192l i 280l lub emaliowanym zbiornikiem w czterech wariantach: 150l, 200l, 350l i 380l. Każdy zasobnik zmniejsza straty energii dzięki wysokiemu poziomowi izolacji, podnosząc tym samym wydajność systemu.

Przyjazne dla środowiska pompy Aquarea generacji J można dodatkowo zsynchronizować z panelami słonecznymi, aby uzyskać jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązanie. W efekcie można zoptymalizować pracę pompy ciepła i zużycie energii w najbardziej efektywny sposób, zapewniając komfort cieplny w budynku w oparciu o temperaturę zewnętrzną. Jest to idealny system dla tych, którzy chcą dbać o środowisko i jednocześnie szukają oszczędnego rozwiązania.

Aby ułatwić sterowanie, pompy ciepła Aquarea są kompatybilne z systemem Aquarea Smart Cloud. Jest to intuicyjne rozwiązanie pozwalające użytkownikom w prosty sposób zarządzać funkcjami związanymi z ogrzewaniem i produkcją c.w.u., a także monitorować zużycie energii. Dostępna jest także usługa Service Cloud pozwalająca na zdalną konserwację systemu przez instalatora. Przekłada się na dodatkową oszczędność czasu i pieniędzy.

Wygoda

Ponadto wygodę użytkowania zapewnia współpraca systemu Aquarea z IFTTT, aplikacją znaną również pod nazwą ‘If This, Then That’. IFTTT w połączeniu z pompą ciepła umożliwia zdefiniowanie prostych poleceń, takich jak włączanie i wyłączanie ogrzewania. Umożliwia również zdefiniowanie tych bardziej skomplikowanych, np. wysyłanie e-maili lub powiadomień o błędach. Ponadto można połączyć ze sobą różne elementy inteligentnego domu, aby zaprogramować określony tryb, np. zmienić temperaturę i włączyć światło w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

Żródło: globenergia.pl